fa David Janča
fa David Janča
PODLAHY
ŽALUZIE
OSTATNÍ

JAPONSKÉ POSUVNÉ STĚNY

Japonské stěny (japonské rolety, japonské žaluzie) slouží nejen jako ochrana proti slunečním paprskům, ale jsou také moderním a elegantním doplňkem interiérů. Potřebujete-li například místnost zatemnit, skvěle poslouží látky s plně zatemňujícím účinkem.

Japonské panelové stěny se skládají z horní hliníkové lišty a samotného stínícího materiálu.Podle potřeby zákazníka má horní lišta dvě, tři, čtyři nebo pět drážek. Lišta se vyznačuje tím, že je velice plochá, proto jsou japonské stěny výhodné všude tam, kde je málo místa (mezi křídly oken a stropem místnosti). V každé drážce se pohybuje jeden nebo více nosičů panelů. Nosiče mají volitelnou délku (v závislosti na požadované šířce panelu) a díky speciálním kolečkům je jejich pohyb v liště snadný a tichý. Na závěsech jsou prostřednictvím suchého zipu připevněny samotné panely, tedy pásy stínící nebo dekorační tkaniny, které mají ve spodní části vytvořeny tunýlky se zasunutým závažím pro dokonalé napnutí. Pojezdové a nosné díly konstrukce jsou vyrobené z hliníku, k dispozici jsou v bílé či stříbrné barvě.

Japonské stěny jsou alternativou k vertikálním žaluziím a můžete je použít jak tedy k zastínění velkých ploch (např. francouzských oken), tak i k předělení velkých místností. V nabídce máme široký výběr moderních barev a dekorů látek, se kterými můžete snadno vytvořit zajímavá dekorační pozadí.

Ovládání japonských stěn

Manuální ovládání je možné tyčí, ovládacím provázkem se závažím, nebo prostým tahem za látku. Komfortní variantou je elektromotor s tichým chodem a s možností řízení tlačítkem nebo dálkovým ovladačem.
Předností japonských posuvných stěn je překvapující variabilita v počtu, šířce, uspořádání a způsobu shrnování panelů. Shrnování může být na jednu či druhou stranu, centrálně na střed nebo do stran (opona).

Údržba japonských stěn

Mechanická část japonské stěny je bezúdržbová. Tkaniny mají antistatickou úpravu a lze je čistit vysavačem nebo použitím vlhkého hadříku.

Přednosti a výhody japonských posuvných stěn:

  • originální design pro komplexní zastínění bez ohledu na počet oken nebo křídel
  • široký výběr látek různých dekorů a materiálů
  • snadná a rychlá montáž
  • jednoduchá obsluha
  • možnost elektrického ovládání
  • moderní alternativa k roletám a žaluziím

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies